Zimní sportovní zážitek na letišti v Přerově: Kurz jízdy a smyku s Petrem a Erikem

V sobotu se na letišti v Přerově konal akční jednodenní event Winter Přerov sport & smyk, který nabídl nevšední zážitek pro milovníky adrenalinu a automobilového sportu. Organizovaný kurz sportovní jízdy a smyku přilákal nadšené účastníky, kteří měli možnost strávit den se zkušenými instruktory - Peťou Cigánkem a rally jezdcem Erikem Caisem.

marketa
Publikovala
Markéta K.
7. 3. 2024
dsc04829

Příprava a jízda: Ráno plné očekávání

Den začal brzy ráno, kdy se připravovalo prostředí a trať pro nadcházející akci. Trať byla rozdělena na driftovací plochu a samostatnou trať pro jízdu. Od 9 hodin začali přijíždět dopolední účastníci, kteří se nejprve seznámili s instrukcemi od Peťi Cigánka.

Poté přijeli hasiči, kteří se celý den starali o optimální podmínky trati, zejména driftovací části, kterou několikrát pokropili. Dopoledne bylo vyhrazeno pro jízdu. Bylo vidět, že během dne si účastníci osahali podmínky i trať. A s postupem času zrychlovali a využívali rady a tipy od Erika a Peťi. Celý den si tak nejen užili, ale také se zase posunuli v řízení svého auta.

Odpoledne a závěr: Adrenalin a sdílené zážitky

Po polední pauze na trať přijeli odpolední účastníci, kteří také nejprve prošli průpravou od Peti Cigánka. Během odpolední části probíhaly další jízdy, kdy si účastníci zkoušeli nové triky. Po celý den bylo k dispozici i občerstvení a káva. Účastníci si tak mohli na chvíli oddechnout, podělit se s ostatními o své zkušenosti z jízd a řízení. Popovídat si o autech a dozvědět se třeba i něco nového.

Poslední jízdy proběhly od 16 hodin a akce byla oficiálně ukončena. Následoval pak už jen úklid trati a zázemí, aby se letiště vrátilo do původního stavu.

Celkově akce Winter Přerov sport & smyk nabídla nezapomenutelný zážitek v atmosféře adrenalinu, zábavy a stejně smýšlejících lidí, který si účastníci jistě ještě dlouho budou pamatovat.

Fotogalerie

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram