Okruh Nürburgring 2023

Nürburgring je slavný okruh v Německu, který je známý svými náročnými a technicky náročnými zatáčkami. Zde jsou některé základní charakteristiky okruhu Nürburgring:

marketa
Publikovala
Markéta K.
8. 11. 2023
nurburgring nordschleife drzvolant 980x554
1200px circuit nurburgring 2013 gp.svg 1 1

Délka trati: Okruh Nürburgring má celkovou délku 20,8 km, což z něj činí jeden z nejdelších a nejrozsáhlejších okruhů na světě.

Počet zatáček: Okruh má 154 zatáček, což znamená, že je velmi technický a náročný na řízení. Některé z těchto zatáček jsou velmi rychlé, zatímco jiné jsou pomalejší a vyžadují velkou kontrolu nad autem.

Nadmořská výška: Okruh se nachází v kopcích Eifel, takže má několik výškových rozdílů. Nejvyšší bod okruhu se nachází na nadmořské výšce 617 metrů, zatímco nejnižší bod se nachází na výšce 320 metrů.

Rychlost: Některé úseky okruhu jsou velmi rychlé a umožňují dosahovat vysokých rychlostí. Nejvyšší rychlost na okruhu Nürburgring byla naměřena při závodu Formule 1 v roce 2016, když Nico Rosberg dosáhl rychlosti 372,6 km/h.

Náročnost: Okruh Nürburgring je velmi náročný na auta i na řidiče. Kvůli velkému množství zatáček a výškovým rozdílům je zde velké riziko nehod. Proto se na okruhu konají jízdy pouze za přísných bezpečnostních opatření.

Tyto charakteristiky dělají z okruhu Nürburgring jednu z nejvyhledávanějších tratí pro automobilové závody a testování nových vozidel.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram