Nordschleife experience 2023

marketa
Publikovala
Markéta K.
23. 5. 2023
dsc01044 980x653

První květnový týden jsme si plnili své autíčkářské sny. Návštěva a jízda na jednom z nejznámějších okruhů na světě Nordschleife. To musí zažít každý opravdový petrolhead.

Cesta, která trvala z Brna zhruba 9 hodin ve skupince utekla jako voda. Ubytovali jsme se v těsné blízkosti okruhu, ve vesnici o 50 vilách, kde na nás automobilová atmosféra okamžitě dýchla. Všude přítomná sportovní auta, styl bydlení alá Rychle a Zběsile, skvělá nálada a obrovské těšení se až se projedeme.

Hned první den jsme šli vyzkoušet první kola a zjistili jsme, že Nordschleife není jen okruh. Je to neskutečná sestava všech možných typů zatáček, klopenek, nerovností, skoků, horizontů..jednoduše horská dráha pro auta. Celý okruh je veden jako okreska a proto zde platí jak pojištění auta, tak i jistá pravidla předjíždění. Následovalo první seznámení, večeře, breafing trati a následné ulehnutí do postele.

Druhý den ráno jsme nemohli ani dospat. Těšení a krásné počasí přímo nutilo vstát z postele na snídani a vyrazit hned jezdit. Celý den jsme si užívali jak volné jízdy, koučování i okolí trati. Kdo měl najetý okruh na simulátoru se velmi rychle orienatoval na skoro 20 km trati. Jezdit na Nordschleife je opravdový zážitek, který nejde přenést ani na videu ani fotce. Přetížení, které řidič zažívá a provoz, který sleduje, vyžaduje naprosté soustředění a pohlcení přítomným okamžikem. Chápeme proč se na toho místo sjíždí davy lidí z celého světa. Po skvěle stráveném dnu jsme šli společně na večeři a jako malé děti sdíleli zážitky a radost z jízdy. Večer všechny čekalo ještě malé překvapení v podobě procházky přímo po závodním okruhu. Pak už jen ulehnutí do postele a sny o tom jaká je historie a příběhy, které toto místo psalo.

Třetí den si přesně sedlo všechno dohromady a teď už to bylo opravu to pravé okruhové ježdění v plném tempu. Chtěli jsme ještě pár záběrů a fotek skákajícího auta a cítit znovu přetížení v klopené zatáčce Carusel. Po obědě jsme se ještě nechali svézt v Porsche 911 GT3 pilotem, který má na okruhu najeto více než 1 400 kol a to už je slušná porce. Rozloučení a cesta domů, kde jsme mohli začít přemítat, co jsme uplynulé dny zažili a nasáli. Splnili jsme si životní sen a poznali opět partu skvělých lidí se stejnou vášní.

Fotogalerie

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram