Driftování na ledové dráze v Lungau 2023

marketa
Publikovala
Markéta K.
7. 2. 2023
drzvolant umyem lungau 746

Poslední víkend v lednu jsme uspořádali čistě zimní akci s názvem Snow experience. Šlo o driftování na zasněžené ledové dráze v rakouském Lungau.

Vše začalo setkáním účastníků v prostoru našich partnerů F.X.C.G, kde proběhlo seznámení celé party, rozprava a občerstvení. Následoval společný odjezd ve skupině, krátký oběd a po cca 5 hodinách příjezd do hotelu Gambswirth.

Po prvotní komplikaci, kdy měli na hotelu špatnou rezervaci, se vše vyřešilo a mohli jsme se všichni ubytovat. U skvělé 4 chodové večeře jsme se nejen dobře bavili, ale řekli si také něco o základech driftování na sněhu a ledu.

Další den jsme v -18 stupních museli umýt auta od soli a vyrazili jsme na dráhu. Zimu okamžitě vystřídalo nadšení z perfektně upravené dráhy a slunečného počasí. Po krátké rozpravě nás čekal celý den ježdění. Bavili jsme se jako malé děti na dětském hřišti. Jízda na sněhu a ledu je skvělá pro rozvoj řidičských schopností, hlavně pro trénink citu a plynulosti práce s volantem, plynovým a brzdovým pedálem. Celý den probíhal v příjemné atmosféře a až na jedno zapadnutí a tahání auta rolbou se nikomu nic nestalo. Večer jsme u jídla sdíleli své zážitky z driftování a oficiálně ukončili naši cestu.

Další den ráno na nás čekala na rozloučenou snídaně a poté už cesta do našich domovů.

Pokud máš raději čtení sledování videa, podívej se na sestřih od Petra Hirky.

Díky moc všem účastníkům a vidíme se na další akci.

Fotogalerie

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram