Autodrom Most | duben 2023

Autodrom Most je moderní závodní okruh, který se nachází v blízkosti města Most v České republice. Okruh byl otevřen v roce 1983 a od té doby se stal jedním z nejlepších závodních okruhů ve střední Evropě.

most 05 1

Délka okruhu je 4,212 kilometrů. Autodrom Most je jedním z nejoblíbenějších míst pro pořádání motorsportových akcí v České republice, jako jsou závody Superbike nebo Mistrovství České republiky v závodech automobilů.

Počet zatáček: Celkem je na okruhu  21 zatáček, z toho 10 vpravo a 11 vlevo.

Okruh nabízí moderní infrastrukturu pro týmy i fanoušky a je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky, které zajišťují bezpečnost jezdců i diváků.

Náročnost: Okruh v Mostě je také poměrně náročný pro jezdce, protože má řadu technických sekcí, které vyžadují precizní řízení a brzdění. Mezi tyto technické úseky patří například zatáčka „Senna“ a zatáčka „Schwedenkreuz“, které jsou obě velmi náročné.

Celkově lze tedy říci, že okruh v Mostě je rychlý a náročný okruh s mnoha technickými úseky, které vyžadují od jezdců preciznost a zkušenosti. Autodrom je otevřen také pro veřejnost a nabízí možnost testování vlastních vozidel na závodním okruhu. 

Fotogalerie

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram