Autodrom Most | duben 2023

marketa
Publikovala
Markéta K.
28. 4. 2023
dsc 1623

Autodrom Most je modernĂ­ závodnĂ­ okruh, kterĂ˝ se nacházĂ­ v blĂ­zkosti mÄ›sta Most v ÄŚeskĂ© republice. Okruh byl otevĹ™en v roce 1983 a od tĂ© doby se stal jednĂ­m z nejlepších závodnĂ­ch okruhĹŻ ve stĹ™ednĂ­ EvropÄ›.

most 05 1

DĂ©lka okruhu je 4,212 kilometrĹŻ. Autodrom Most je jednĂ­m z nejoblĂ­benÄ›jších mĂ­st pro pořádánĂ­ motorsportovĂ˝ch akcĂ­ v ÄŚeskĂ© republice, jako jsou závody Superbike nebo MistrovstvĂ­ ÄŚeskĂ© republiky v závodech automobilĹŻ.

PoÄŤet zatáček: Celkem je na okruhu  21 zatáček, z toho 10 vpravo a 11 vlevo.

Okruh nabízí moderní infrastrukturu pro týmy i fanoušky a je vybaven nejmodernějšími bezpečnostními prvky, které zajišťují bezpečnost jezdců i diváků.

NároÄŤnost: Okruh v MostÄ› je takĂ© pomÄ›rnÄ› nároÄŤnĂ˝ pro jezdce, protoĹľe má Ĺ™adu technickĂ˝ch sekcĂ­, kterĂ© vyĹľadujĂ­ preciznĂ­ řízenĂ­ a brzdÄ›nĂ­. Mezi tyto technickĂ© Ăşseky patří například zatáčka „Senna“ a zatáčka „Schwedenkreuz“, kterĂ© jsou obÄ› velmi nároÄŤnĂ©.

CelkovÄ› lze tedy říci, Ĺľe okruh v MostÄ› je rychlĂ˝ a nároÄŤnĂ˝ okruh s mnoha technickĂ˝mi Ăşseky, kterĂ© vyĹľadujĂ­ od jezdcĹŻ preciznost a zkušenosti. Autodrom je otevĹ™en takĂ© pro veĹ™ejnost a nabĂ­zĂ­ moĹľnost testovánĂ­ vlastnĂ­ch vozidel na závodnĂ­m okruhu. 

Fotogalerie

arrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram